Erkeklerde Östrojen Hormonu Nasıl Arttırılır?
09 Temmuz 2024

Erkeklerde Östrojen Hormonu Nasıl Arttırılır?

Erkeklerde Östrojen Hormonu Nasıl Artırılır?

Östrojen hormonu, genellikle kadınlık hormonu olarak bilinir, ancak erkeklerde de az miktarda bulunur. Erkeklerde östrojen eksikliği veya fazlalığı, kadınlardaki gibi bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Erkeklerde azalan östrojen hormonu, kötü kolesterolün artmasına ve iyi kolesterolün düşmesine neden olabilir. Bununla birlikte, cilt solgunluğu ve kas problemleri de görülebilir. Östrojen hormonunun kas iltihabına karşı koruyucu özelliği vardır ve azaldığında kaslarda zayıflık ortaya çıkabilir. Normal düzeylerde olan östrojen, kişinin daha uyumlu ve sakin olmasına yardımcı olur. Yeterli düzeylerde olan östrojen, erkeklerde iş hayatında başarılı olmaya da katkıda bulunabilir. Östrojen eksikliğini gidermek için tıbbi ilaçların yanı sıra bazı bitkilerden de yararlanılabilir. Yaşam tarzında yapılacak değişiklikler ve stresten uzak durmak bu konuda oldukça faydalıdır.

Erkeklerde Östrojen Hormonu Nasıl Artırılır?

  • Östrojen hormonu eksikliğini öğrenebilmek için öncelikle bir doktora başvurarak gerekli ölçümlerin yapılması gerekir. Yukarıda değindiğimiz şikayetleri olan kişilerin östrojen seviyesini ölçtürmesi ve eksikliğinde tedaviye başlaması önemlidir. Doktor, östrojen eksikliği teşhisi koyduğunda eksikliğin boyutuna, cinsiyete ve yaşa göre hormon tedavisi uygulayarak östrojen hormonunun artmasını sağlayabilir.
  • Yaşam tarzında gerçekleştirilen değişimler östrojen hormonunun artmasına yardımcı olabilir. Özellikle stresten kaçınmak bu konuda oldukça yararlıdır.
  • Sigara tüketimi endokrin sistem üzerinde olumsuz etki bırakır ve bu da östrojenin azalmasına yol açar. Sigara bırakmak, östrojen seviyelerini artırmak için yararlı bir yaklaşımdır.
  • Beslenme alışkanlıklarında yapılacak değişiklikler, hormonun artmasına yardımcı olabilir. Doğal ve sağlıklı beslenmek oldukça etkilidir.
  • Egzersiz yapmak, östrojen hormonunun artmasına yardımcı olabilir.
  • Kahve tüketimi, östrojen hormonunu artırabilir. Günlük düzenli olarak bir fincan kahve içilebilir.
  • Soya ürünleri, östrojen hormonunu artırmak için bolca tüketilebilir. Bunların yanı sıra bazı bitkilerin östrojen artırıcı özellikleri vardır. Bu bitkiler beslenme listesine eklenerek tüketilebilir. Bezelye, baklagiller, barbunya, brokoli, kayısı bu bitkilere verilebilecek örnekler arasındadır.
  • Bitki çayları tüketilerek de östrojen artışı sağlanabilir. Meyan kökü çayı, adaçayı, kekik çayı, papatya çayı içilebilir.
  • Keten tohumunun östrojen artırıcı etkisi bulunmaktadır.

Erkeklerde Östrojen Hormonu Artıran Oğulotu Kürü

Östrojen hormonunu artırmak için erkeklerin de kullanabileceği bir kürdür. Östrojen hormonu eksikliği daha çok kadınlarda görülse de erkeklerde de yaşanabilecek bir sorundur. 1 su bardağı kaynamış suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar oğulotu eklenip kısık ateşte 5 dakika kaynatılır. Ilıyan kür süzgeçten geçirilerek tüketilebilir. Kür her seferinde taze hazırlanarak günde dört defa içilebilir. Bir ay boyunca düzenli kullanıldığında östrojen seviyesinde artış görülecektir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Ahmet

03 Mayıs 2024 Cuma

Bende göğüslerimin büyümesini istiyorum.östrojen hapı yada doğum kontrol hapı kullandım olurmu.ayrica açıklayıcı bilgileriniz için teşekkürler.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba, göğüs büyütme yöntemleri konusunda bir uzmana danışmanız önemli. Hormon ilaçlarının kullanımı ciddi yan etkilere sebep olabilir. Sağlıklı bir karar vermek için doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim. Teşekkürler!

soru

Serap

23 Nisan 2024 Salı

Ahmet ve esra bahar adlı arkadaşlarıma sesleniyorum 18 yaşındayım nüfusumda erkek olduğum yazıyor ama ben kadın olmak için 6 aydır jasmine adlı doğum kontrol hapını ve Estradiol adli östrojen hormonu hapını kullanıyorum, göğüslerim harika bir şeklilde filizlendi çok mutluyum kadınca duygular yaşıyorum, bu ilaçları mutlaka düzenli bir şekilde mutlaka kullanın...

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Serap Hanım,

Kendi sağlığınız için böyle önemli bir konuda doktorunuzla görüşmeniz ve ondan tavsiye almanız daha doğru olacaktır. Her bireyin vücudu farklı reaksiyonlar verebilir ve uzman bir doktorun yönlendirmesi, sağlığınızı korumanız açısından büyük önem taşır.

Sevgiler,

2. Cevap
cevap

Bahar bahar

Bende göğüslerini büyütmek istiyorum Jasmine adlı ilaç uygunmu

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Östrojen İlaçları Nelerdir?

Östrojen İlaçları Nelerdir?

Adaçayı Östrojen

Adaçayı Östrojen

Editörün Seçtiği

Östrojen Diyeti Listesi

Östrojen Diyeti Listesi

Haber Bülteni